Маж пронајден починат во својот дом во неготинско

Објавено на 18 април, 2023 во 11:23

Четириесет годишниот В.Д од село Тимјаник, неготинско, вчера, бил пронајден починат во семејната куќа. Случајот во Полициска станица Неготино бил пријавен вчера, во 17:00 часот.

-Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од ОВР Неготино, соопштија од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.