Момче од село Бузалково каснато од бездомно куче

Објавено на 27 јануари, 2022 во 11:12

Дваесет годишниот С.Д од село Бузалково во полициска станица Велес, пријавил дека на патот којшто води од село Сливник кон село Рлевци бил каснат од бездомно куче, стои во дневниот билтен на Сектор за внатрешни работи Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.