На подрачјето на СВР Велес казнети 30 моторциклисти

Објавено на 12 мај, 2022 во 11:49

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес во текот на вчерашниот ден, била спроведена акциска контрола за санкционирање на прекшоци кои ги прават моторциклисти.

-Од 11:00 до 16:00 часот биле констатирани и санкционирани 30 прекршоци, соопшти Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес.

Оттаму информираат дека акциските контроли продолжуваат и во наредните денови.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.