На територија на СВР Велес повторно се вози со над 70 км/ч

Објавено на 1 септември, 2021 во 13:21

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес спроведена е седум часовна акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

-Констатирано е дека 50 возачи ја пречекориле дозволената брзина  од кои 45 надвор од населено место и пет во населено место, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Еден од возачите ја пречекорил брзината за над 70 километри на час и еден возач за над 50 километри на час.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.