Назначен в.д директор на велешка болница

Објавено на 20 март, 2023 во 13:32

Досегашниот в.д директор на ЈЗУ Здравствен дом Велес, Ристе Богоевски, е назначен за в.д директор на ЈЗУ Општа болница Велес. Богоевски го наследува др Божидар Бојаџиев поради заминување во пензија.

Ристе Богоевски е дипломиран правник којшто беше именуван за в.д директор на Здравствен дом Велес на 1 јули, 2022 година. Неговото претходно работно искуство беше во адвокатската фела. По осум месеци и 20 денови од извршувањето на функцијата прв човек на Здравствен дом, министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити, одлучи да раководи со велешка болница.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.