Неделна програма на „Киноверзум“ во Велес (фото)

Објавено на 24 март, 2023 во 10:38

Девет филмски проекции може да гледате во велешкото кино „Киноверзум“. Распоредени во различни денови и термини, на филмското платно ќе бидат прикажувани филмови од различни жанрови, како за возрасните така и за најмладите граѓани.

Денеска, 24 март, со почеток во 18:00 часот ќе биде прикажан филмот „Најдобриот роденден доаѓа“ којшто е одличен за помладата публика, додека, два часа подоцна, поточно од 20:00 часот повозрасните ќе можат опуштено да го започнат викендот со пуканки и филмот „Џон Вик 4“.

Во продолжение целосната неделна филмска програма во „Киноверзум“ во Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.