Ново возило за потребите на Општина Чашка

Објавено на 26 август, 2021 во 13:43

Денеска Општина Чашка дови ново возило за потребите на граѓаните по населените места. Со новиот  трактор со приклучна механизација , приколка, ќе стопанисува ЈПКД „Тополка“. Во најбрзо време се очекува да стигне и дополнителна опрема односно плуг за чистење на снег.

Градоначалникот на Општина Чашка, Горан Стојановски, порача дека локалната власт  посветено ќе продолжи да се труди да го обновува и модернизира возниот парк во Општина Чашка, со цел да се подобрат условите за живот на граѓаните.

Набавката на новото возило, трактор, е во вредност од 760.000 денари обезбедени од Бирото за регионален развој.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.