ОК ВМРО-ДПМНЕ бара стопирање на одлуката за платен паркинг во Велес (ВИДЕО)

Објавено на 3 август, 2021 во 12:57

ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш да се стопира одлуката за платен паркинг во Велес. Оваа одлука на градоначалникот и мнозинството во Советот на Општина Велес од СДС директно удира по џебот на граѓаните, не го решава проблемот со паркингот и дополнително ќе го зголеми сообраќајниот хаос во градот. Партискиот портпарол Филип Арилон на оваа тема рече:

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.