Откриен човечки леш

Објавено на 28 март, 2023 во 12:43

Човечкиот леш случајно го виделе граѓани. Тие вчера пријавиле во Полициска станица на Одделението за внатрешни работи Неготино што откриле во провалијата кај место викано „Просек“.

„Полициски екипи преземаат мерки за извлекување на трупот и расчистување на случајот,“соопшти денеска Секторот за внатрешни работи Велес.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.