Почина жена од ковид 19, во велешка болница девет хоспитализирани ковид пациенти  

Објавено на 29 април, 2022 во 15:30

Починатата жена е на возраст од 75 години, од Скопје. Таа починала од ковид пневмонија.

Во велешка болница се лекуваат вкупно девет пациенти од Ковид 19, пет на Инфективно и четири на Интерно одделение Б оддел. Само еден пациент е на кислородна поддршка.

Сите девет пациенти се негативни.

Во изминатите 24 часа во болницата примен е еден а испишани се тројца пациенти.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.