Полициски претрес во домови на тројца Велешани

Објавено на 11 август, 2023 во 12:09

По претходно добиена наредба од Основен суд Велес, вчера, полициски службеници на СВР Велес извршија претрес во домови на три лица во Велес.

„При претресот кај З.Ј. (50) од Велес пронајдени и одземени се две саксии со садници канабис сатива, повеќе пакувања со марихуана, едно пакување со опиум, едно пакување со амфетамин и дигитална вага. При претресот кај Д.Ј. пронајдени и одземени се марихуана и поголем износ на пари, додека кај З.Ј. (26), двајцата од Велес,  пронајдени и одземени саксија канабис сатива и марихуана.

Лицата се приведени во полициската станица во Велес и по целосно документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни пријави“, соопштија од СВР Велес.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.