Повик за нови волонтери во Црвен крст Велес

Објавено на 6 јули, 2022 во 12:06

Сите заинтересирани млади луѓе на возраст од 15 до 19 години коишто сакаат да станат дел од најхуманото семејство и да волонтираат во велешки црвен крст може да се пријават и да бидат вклучени во овогодишната летна програма која е исполнета со многу нови предизвици, дружби и знаење за Црвен крст.

Велешкиот Црвен крст ги повикува сите заинтересирани да се пријават во Општинската организација на Црвен крст Велес којашто се наоѓа на улица „8-ми септември“ број. 166А или на телефонските броеви 043/231-537 и 077/568-702 секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.