Повреден моторциклист во сообраќајка во Велес

Објавено на 25 септември, 2021 во 12:27

Се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикал и автомобил, кај училиштето Васил Главинов, на едносмерната улица, спроти сендвичара Круг.

На лице место интервенирала Итна медицинска помош и според екипата повреден е моторциклистот, роден 1976 година, којшто при ударот излетал од моторот и со главата удрил во шофершајбната на автомобилот. Лицето било во свесна состојба и се здобило со отворена рана на глава и крварење.

По укажаната прва помош моторциклистот со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Општа болница Велес на одделот хирургија за понатамошно лекување.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.