Прегазен маж во Велес, се здоби со тешки телесни повреди

Објавено на 6 јуни, 2023 во 13:02

Дваесет и пет годишниот Д.С од Велес, во понеделникот, во 06:05 часот, на улица „Борис Трајковски“ во Велес бил удрен од автомобил „дачиа“ со скопски регистарски ознаки, управуван од шеесет и две годишниот М.С од Делчево.

Од Министерство за внатрешни работи соопштија дека во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Велес.

-Констатирани се скршеница на зглоб на рака и повреди на глава. Момчето е задржано на лекување во болница, соопштија од велешката болница.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Сектор за внатрешни работи Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.