Приведени двајца кавадарчани, кај нив пронајдени хероин и марихуана

Објавено на 15 март, 2022 во 13:08

Полициски службеници од ОВР Кавадарци, вчера, во 15:30 часот, ги лишеле од слобода дваесет и девет годишниот В.М и четириесет и две годишниот М.А од Кавадарци.

– При претрес во домот на В.М., извршен со судска наредба, во кој бил и М.А., кај М.А. биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и вага, пишува во дневниот билтен на Министерство за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.