Пронајден починат маж, во дом, во Велес

Објавено на 10 јануари, 2023 во 14:53

Телото на осумдесет и едно годишниот А.Р било пронајдено вчера, 09 јануари, 2023 година, околу 11: 00 часот во неговиот дом. Тогаш случката била пријавена и во Секторот за внатрешни работи Велес.

Смртта кај починатиот маж ја констатирал лекар на Итна медицинска помош. Лекарот не констатирал видливи траги на насилство на телото на упокоениот.

„Увид изврши екипа на СВР Велес. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција, соопштија од Полициска станица Велес.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.