Пронајдена марихуана кај велешанец

Објавено на 15 февруари, 2022 во 15:19

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, во 23:40 часот го лишеле од слобода триесет и едно годишниот М.Ј од Велес затоа што кај него била пронајдена марихуана, стои во соопштението на Министерство за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.