Со нож повреден полициски службеник во Кавадарци

Објавено на 29 октомври, 2021 во 14:52

Дваесет и три годишниот Д.Б од Кавадарци, физички нападнал полициски службеници коишто извршувале службени дејствија пришто со остар предмет, нож, повредил еден од полициските службеници.

На полицискиот службеник му била укажана медицинска помош пришто кај него се констатирани здобиени телесни повреди, потврдија од ОВР Кавадарци.

Настанот се случил вчеравечер во 22:30 часот, на улица „Кузман Јосифовски – Питу“ во Кавадарци.

-Се превземаат мерки за расчистување на случајот, рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.