Спроведени две акциски контроли во Велес, казнети возачи и пешаци

Објавено на 11 март, 2022 во 10:08

На подрачјето на Велес во текот на вчерашниот ден биле спроведени две локални акциски контроли. Првата за санкционирање на возачи коишто не даваат предност на минување на пешаци и втората за санкционирање на прекршоци коишто ги прават пешаците.

-Притоа, биле констатирани и санкционирани пет прекршоци направени од возачите и два од пешаци, соопшти Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека локалните акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Стефани Манева                

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.