Во велешката болница се лекуваат 42 ковид пациенти

Објавено на 26 февруари, 2021 во 13:28

bolnica veles

26.02.2021

Во Општа болница Велес хоспитализирани се вкупно 42 ковид пациенти. Од нив позитивни потврдени се 29, пет се сомнителни и осум пациенти со негативен брис но задржани на болничко лекување.

-На Инфективно одделение се лекуваат 33 пациенти и на Интерно одделение девет пациенти, соопшти потпарколката д-р Елеонора Јованова.

На кислородна поддршка се 11 пациенти.

Испишани се шест пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.