Нема нови ковид пациенти во Општа болница Велес

Објавено на 8 јуни, 2021 во 11:54
Општа болница Велес

Состојбата со корона вирусот во велешката болница се стабилизира. Вкупно се лекуваат девет пациенти, од кои двајца се потврдени позитивни, тројца сомнителни и четворица пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

Од болничките пациенти тројца се на кислородна поддршка, соопшти потпаролката Д-р Елеонора Јованова.

На Интерно одделение шест и на Инфективно одделение тројца пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.