Двајца велешани не го почитувале полицискиот час и 24 не носеле маска

Објавено на 7 април, 2021 во 09:12

svr veles

07.04.2021

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека во текот на последното деноноќие за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се вкупно 37 лица. Од нив 24 се во Велес, пет во Кавадарци и осум во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

За непочитување на забраната за движење за време на полициски час, кој започнува во 20:00 часот и трае до 05:00, во Велес се регистрирани два прекрошоци и седум во Неготино.

Се апелира до сите граѓани да ги почитуваат воведените мерки донесени од Министерство за здравство, со цел да се спречи ширењето на корона вирусот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.