Велешанец лишен од слобода поради пронајдена прашкаста материја

Објавено на 8 ноември, 2021 во 10:31

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, во текот на вчерашниот ден, 7 ноември, во 03:30 часот, го лишеле од слобода триесет и осум годишниот Е.Ќ од Велес. Кај него била пронајдена прашкаста материја.

Од Министерство за внатрешни работи информираат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.