Велешанец лишен од слобода, се заканувал на својата сопруга и син

Објавено на 21 јуни, 2022 во 12:45

Седумдесет годишниот К.Л од Велес, вчера, 20 јуни, пет минути по полноќ бил лишен од слобода од страна на полициски службеници на Сектор за внатрешни работи Велес.

-К.Л (70) во семејниот дом се заканувал на неговата сопруга и неговиот син, соопштија од СВР Велес.

Оттаму информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.