Велешанец со остар предмет оштетил дел од покуќнина на сестра му

Објавено на 7 февруари, 2023 во 13:22
Фото: Дума.мк

Триесет и три годишна жена од Велес, вчера, 7 февруари, во Сектор за внатрешни работи Велес пријавил дека нејзиниот брат А.С по кратка расправија со нејзе и семејството, со остар предмет оштетил дел од покуќнината во домот.

Портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев, соопшти дека се работи на расчистување на случајот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.