Вкупно хоспитализирани четири ковид болни и активни три во Велес

Објавено на 14 јуни, 2021 во 16:22
Комбе за ковид пациенти во Велес

По двајца пациенти, на Инфективно и Интерно одделение,  се лекуваат од ковид во велешка болница. Од нив еден е потврдено позитивен, еден е сомнителен и двајца пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

Тројца од болничките пациенти се на кислородна поддршка.

Според податоците на Институт за јавно здравје во Велес тројца велешани се’ уште се водат како активни.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.