Во Општа болница Велес хоспитализирани се 16 пациенти

Објавено на 24 мај, 2021 во 20:35
Општа болница Велес

Од нив само седум пациенти се позитивни на корона вирусот, двајца се сомнителни и седум пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се шест пациенти, соопшти потпаролката д-р Еленора Јованова.

На Инфективно одделение и Интерно одделение се лекуваат по шест ковид пациенти и во Модуларна болница четворица пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.