Во велешка болница 33 ковид пациенти на кислородна поддршка

Објавено на 30 септември, 2021 во 11:08

Во Општа болница Велес, вкупно се хоспитализирани 68 ковид пациенти од кои 51 се потврдени позитивни, четворица се сомнителни и 13 пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 33 пациенти.

Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат 38, на Интерно одделение седум и во Модуларна болница 23 ковид пациенти.

Во текот на денот испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.