Во велешка болница се лекуваат 19 ковид пациенти

Објавено на 10 јануари, 2022 во 13:00

Во Општа болница Велес вкупно се хоспитализирани 19 пациенти од кои 15 се потврдени позитивни на Ковид-19, двајца пациенти се сомнителни и двајца се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-На кислородна поддршка се седум пациенти, соопшти портпаролката на велешка болница, д-р Елена Левкова Ќулумова.

Од болничките пациенти на Инфективно одделение се лекуваат 15 и на Интерно Б одделение четворица пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.