Засега повредени 12 патници во незгодата кај поранешна „Порцеланка“ (фото и видео)

Објавено на 5 јануари, 2023 во 13:17

Комбе коешто врши јавен превоз за потребите на Општина Чашка удрило во железничко превозно средство на пругата кај поранешна „Порцеланка“.

Во сообраќајната незгода повредени се 12 граѓани од кои двајца од населба Чашка и останатите од село Мелница, рече Горан Стојановски Градоначалник на Општина Чашка којшто е на лице место на сообраќајната незгода.

Изјава: Изјава на градоначалник Горан Стојановски

Ова се првичните информации, во продолжение дел од фотографиите снимени на местото на незгодата.

фото:

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Фото: Сообраќајна незгода кај поранешна „Порцеланка“

Убавка Јаневска 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.