Одбојкарите на ГОК „Борец“ , во гости, ја победија екипата на „Јанта волеј“

Објавено на 28 ноември, 2021 во 11:57
Фото: Архива

Одличен настап на одбојкарите на „Борец“ на гостувањето во Скопје и победа од 0:3 во натпреварот цо ОК„Јанта волеј“. Резултатот по сетови е 20:25,15:25 и 14:25.

Во натпревар од десетото коло на првата одбојкарска лига, што заврши доцна вчера вечер, велешките одбојкари со максимален резултат стигнаа до трите бода. Оваа победа беше очекувана со оглед на досегашните настапи во годинешново првенство.

Фото: Валентин Миланов

Валентин Миланов член на Управен одбор на ГОК „ Борец“ по натпреварот за Дума.мк изјави:

„Очекувана победа, поквалитетни сме од „Јанта волеј“. Ги надигравме во сите елементи на играта. Решавачки беше нашиот напад за кој домаќинот не најде против игра. Со оваа победа се зацврстивме на второто место на табелата.“

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.