Ракометарите на велешки „Борец“ изгубија  од штипски „Текстилец“ во разигрување

Објавено на 30 мај, 2022 во 10:01
Фото: Архива Дума.мк

Во Штип, во рамките од последното коло на „плејаут” на првата ракометна лига, ракометарите на „Борец“ загубија на гостински терен од домашниот „Текстилец“ со резултат 30:26.

Штипјани беа подобри и резултатот е реална слика од случувањата на теренот.

На крај велешани ги освоија четвртото место во разигрувањето, што според амбициите не е добро остварување.

Добра работа е што поголема минутажа добија за докажување добија повеќе млади ракометари и истата, дел од нив, максимално ја искористија.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.