Велешанецот Давид Николов,по втор пат, државен првак во спортски риболов

Објавено на 21 јуни, 2021 во 09:33
Давид Николов ја одбрани минатогодишната титула Државен првак

Дојран беше домакин на државното првенство во категоријата „У-15“  за најмладите спортски риболовци. Екипен првак е екипата на „Трофеј“ од Струмица со бод предност пред велешка „Бабуна“, трета е екипата на „Оскар“ од Кавадарци со исто така бод предност пред четврто пласираната екипа на „Професионал“ од Велес.

Натпреваување во Дојран

Поединечно титулата државен првак ја освои минагогодиниот победник Давид Николов од СРД „Бабуна“ пред клубскиот со играч Леонид Милошев додека тетото место го освои Иле Илиев од екипата на „Тофеј“  од Струмица.

Натпреварите во организација на Македонската риболовна федерација поминаа во инзворедна атмосвера.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.