Фудбалерките на „Борец“ победија на домашен терен

Објавено на 8 декември, 2021 во 16:36
Фото: Напад на ЖФК „Борец“

Се случи и тоа, велешанки победија  пред своите гледачи. По трите нерешени средби, еден пораз и пет победи на гости го скршија мразот на градски стадион „Зоран Паунов“ и ја совладаа екипата на ФК „АСС Унитед“  од Струга со резултат 2:0.

По првото полувреме кое помина без изразени шанси  и со игра на средината на теренот, во вториот дел фудбалерките на „ Борец“  заиграа подобро и со головите на Максимовиќ во 68 минута  и на Батиниќ во 76 минута стигнаа до бодовите со кои  остануваат во трката за првото место на табелата.

Тренерот Небојша Бреѓан не го криеше задоволството од победата. Тој за Дума.мк изјави:

Фото: Тренер Небојша Бреѓан

-Тежок натпревар во кој гостите покажаа зошто се во врвот на табелата. Одигравме паметно и стигнавме до посакуваните бодови со кои остануваме во трката за првото место.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.