Чудо во Турција: Куче преживеа 23 дена под урнатите

Објавено на 2 март, 2023 во 10:10

Куче е пронајдено од спасувачки тим во Хатај, Турција, 23 дена по разорните земјотреси што го потресоа регионот, пренесува „Би-Би-Си“.

Повеќе од 50.000 луѓе беа убиени во јужна Турција и северна Сирија, а уште илјадници се водат како исчезнати.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.