Д-р Беќаровски прогнозира: Новиот сој на Ковид-19, до 1 јануари ќе се претвори во микронче

Објавено на 2 декември, 2021 во 10:02

Д-р Нико Беќаровски смета дека до крајот на годинава, новата варијанта на коронавирусот нема да претставува голема опасност.

„На 33 дена пред Новата 2022 година да си ја кажам мојата новогодишна желба и #ПРОГНОЗА:

ОМИКРОНчето кое деновиве прави МАКРО паника, до 1 јануари да/ЌЕ се претвори во вистинско микронче. (позаразно, ама О или МИКРО летално) Да си го оправда името”.

-Секој ден се повеќе верувам дека желбава ќе ми се оствари !!!!!, напиша Беќаровски, на својот Фејсбук профил.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.