Двајца починати и 10 новозаразени со коронавирус

Објавено на 26 јули, 2021 во 14:48

Министерството за здравство објави дек во последните 24 часа се направени 2.473 тестирања а регистрирани се 10 нови случаи на Ковид-19. Во Скопје седум, Прилеп , Тетово и Струга  по еден.

Исто така, пријавени се две починати лица од  Гостивар (67г) и Тетово (62г) и регистрирани сe 16 оздравени пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 955.617 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.086 бројката на оздравени пациенти е 150.295, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 300.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.