Џафери ќе ги распише локалните избори на крајот на јули или почетокот на август

Објавено на 24 јуни, 2021 во 12:27

Летово ќе бидат распише локалните избори, согласно законските рокови информираше денеска спикерот Талат Џафери.

Џафери на крајот на јули или почетокот на август ќе ги распише локалните избори што треба да се одржат во втората половина на октомври. Тоа, како што истакна, ќе зависи од информациите кога завршуваат мандатите на градоначалниците.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.