Голема полициска акција, апсења и претреси низ цела Македонија

Објавено на 12 декември, 2022 во 10:09
Фото: МИА

Утринава низа апсења во повеќе градови во државата. Според извори од полицијата во истрагата се вршат претреси на над 20 локации и има повеќе уапсени криминалци.

Како што дознаваме, мета на полицијата е организирана криминална група за шверц на артефакти и предмети со непроценлива културна вредност.

Од МВР само потврдуваат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат по нејзиното завршување.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.