Извршена санација на сидриштето кај каналот Студенчишта во Охрид

Објавено на 20 март, 2023 во 15:42
Фото: Охрид нус

Извршена санација на сидриштето кај каналот Студенчишта од страна на екипи на ЈП „Градски пазар”.

Охрид њус пренесе дека во санацијата, според Општина Охрид, било опфатено и премачкување со соодветна боја на дрвените површини.

Премачкувањето се врши со цел подолгорочна заштита на дрвените површини и разубавување на изгледот на пешачката патека,“ додаваат во соопштението од општината.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.