Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 14 декември, 2022 во 09:44

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 14.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6787 денари, на американскиот долар 58.4909 денари, а на британската фунта 71.9285 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.