Утрово снег, во текот на денот облачно!

Објавено на 11 јануари, 2013 во 08:02

Времето во Македонија, денеска, ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди.

 

Утрово паѓаше слаб снег.

Претпладне и во вечерните часови ќе има врнежи од дожд и снег на пониските, а на повисоките места и планините само од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата во текот на денот ќе се движи од 2 до 6 степени Целзиусови.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.