Претпладне сончево, попладне со дожд и грмежи!

Објавено на 7 мај, 2013 во 06:53

Времето денеска претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици.

Претежно сончево со локална облачност во текот на целиот ден ќе биде само во југоисточните предели. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер. Утринските температури од 7°C до 15°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 18°C односно до 28°C.

 

Во Скопје во вторник претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со дожд и ветровито. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура од 12°C, а максималната дневна ќе достигне до 25°C.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.