Умерено нестабилно со дожд попладне!

Објавено на 8 мај, 2013 во 06:26

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно, попладне ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици.

Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ветер.

Утринските температури од 7°C до 15°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 18°C до 28°C. Ув индекс 6.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.