„Многу емоции, една љубов!“: Премиерот објави видео за поддршка на македонските фудбалери

Објавено на 29 март, 2022 во 10:25

„Многу емоции, една љубов!“, напиша премиерот Димитар Ковачевски на ФЕјсбук во видеото кое го објави во пресрет на вечерашниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Португалија.

Македонските фудбалски репрезентативци денеска во Порто ќе играат против селекцијата на Португалија во финалниот бараж за пласман на Светското првенство, откако пред три дена во полуфиналето го совладаа европскиот првак Италија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.