Најстудено на Попова Шапка, додека во Демир Капија и Гевгелија измерени девет степени

Објавено на 5 декември, 2022 во 09:25

Најниска температура утрово имало на Попова Шапка каде се измерени -2 степени, во Маврови Анови и Лазарополе еден степен, во Крушево и Крива Паланка три степени, во Претор четири, во Берово и во Охрид пет степени, во Прилеп, во Тетово и во Виница седум, во Скопје-Зајчев Рид и Скопје-Петровец шест, во Битола и Куманово седум, во Струмица и Штип осум, и во Демир Капија и Гевгелија девет степени.

Најмногу дожд наврнало во Охрид седум л/м2.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Наутро по котлините ќе има услови за магла. Претпладне во јужните делови ќе има појава на краткотраен локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.