Поделени договорите за стипендии на најдобрите основци и средношколци во Радовиш

Објавено на 27 јануари, 2023 во 12:45
Фото: Дрнка.мк

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов на свечен начин ги додели договорите за стипендирање на најдобрите ученици во основното и средното образование во Радовиш за учебната 2022/23 год, пишува порталот Дрнка.мк.

Оваа година се доделија вкупно 26 стипендии на талентирани ученици во општина Радовиш од кои: 16(шеснаесет) стипендии на талентирани ученици од VI до IX одделение во основните општински училишта, 5(пет) стипендии на талентирани ученици од I до IV година во средното општинско училиште и 5(пет) стипендии на одлични ученици по основ на социјален карактер.

Повеќе на Дрнка.мк.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.