Попладнево нè очекува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Објавено на 27 март, 2023 во 09:32

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, информираат од УХМР.

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе започне да дува засилен ветер од северен правец што ќе услови значително заладување, а на планините и на некои повисоки места врнежите ќе преминуваат во слаб снег.

Минималната температура ќе се движи од 0 до 11, а дневната од 6 до 19 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.