Повторно облачно и врнежливо, температура до 16 степени

Објавено на 10 мај, 2023 во 09:29

Времето денеска ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој на места долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималните температури ќе се движат во интервал од 5 до 12 Целзиусови степени, а максималните ќе се искачат од 10 до 16 степени.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.