Речица: 46% од испитаниците на најново истражување сметаат дека вирусот го прскаат од авион

Објавено на 2 декември, 2021 во 09:57

Влора Речица, една од авторките на истражувањето на Институтот за демократија со наслов „Човек од народот“,во „Клик Плус“ кажа дека имало испитување во кое 46% од испитаниците одговориле дека веруваат дека вирусот се прска од авион.

Формулацијата на прашањето е колку веруваат дека не прскаат со вируси од авион.

„Да, 46% од испитаниците целосно или делумно се согласуваат дека вирусот се прска од авион“, рече Речица.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.